Zdjęcie główne wpisu

Historia Pani Marioli

Data aktualizacji: 23.06.2024
14.03.2024
14.03.2024

Pani Mariola zgłosiła się do naszej kancelarii, bo szukała pomocy w ogłoszeniu upadłości konsumenckiej. Twierdziła, że nie jest w stanie spłacić swoich długów, więc upadłość była dla niej jedyną szansą. Żeby sprawdzić, czy spełnia warunki do ogłoszenia upadłości, poprosiliśmy panią Mariolę, żeby opowiedziała nam, jak doszło do niewypłacalności.

Adwokat upadłość konsumencka – z pomocą kancelarii unikniesz błędów formalnych i szybciej uwolnisz się od długów.

Sytuacja rodzinna Pani Marioli

Pani Mariola wychowywała się w rodzinie zastępczej i zaraz po osiągnięciu pełnoletniości musiała się usamodzielnić. W wieku 38 lat urodziła syna. Niestety ojciec dziecka opuścił panią Mariolę i wyjechał za granicę. Pani Mariola została z dzieckiem, a jej jedynym źródłem utrzymania była renta. Sama musiała zadbać o wyprawkę dla dziecka – urządzić pokój, kupić niezbędne artykuły, ubranka i sprzęty. Na dodatek pani Mariola jako samodzielna matka nie mogła podjąć stałej pracy, bo musiała zajmować się opieką nad dzieckiem. Nie mając innego wyjścia, zaciągała pożyczki, aby zabezpieczyć potrzeby swoje i dziecka.

Z czasem okazało się, że dziecko jest chore – ma autyzm. Pani Mariola musiała znaleźć środki na kosztowne badania, wizyty lekarskie oraz rehabilitację. Musiała także zadbać o zapewnienie choć minimalnego poziomu życia dla dziecka, aby ustrzec się przed interwencją opieki społecznej.

Nowy związek i problemy małżeńskie

Pani Mariola w pewnym momencie poznała nowego partnera, za którego wyszła za mąż i który przysposobił jej syna. Niestety okazało się, że mężczyzna jest uzależniony od hazardu, na który przeznaczał większość domowego budżetu. Zaczęło brakować pieniędzy na podstawowe opłaty. W końcu pani Mariola podjęła decyzję o rozwodzie i znów musiała utrzymywać się sama. Były mąż pani Marioli nie płacił alimentów na syna, więc pani Mariola musiała korzystać z zasobów Funduszu Alimentacyjnego.

Obecnie pani Mariola ma 51 lat i nadal utrzymuje się wyłącznie z renty oraz świadczeń socjalnych. Osiągane dochody nie pozwalają jej na spłatę zadłużenia. Nie posiada majątku w postaci wartościowych ruchomości czy nieruchomości.

Czy Pani Mariola może ogłosić upadłość?

Gdy poznaliśmy historię Pani Marioli, nie mieliśmy wątpliwości, że może ona ubiegać się o upadłość konsumencką:

  • Pani Mariola nie prowadzi działalności gospodarczej.
  • Pani Mariola nie jest w stanie spłacać zadłużenia od ponad 3 miesięcy.
  • Stan niewypłacalności jest stały, bo osiągane dochody nie pozwalają pani Marioli spłacić zadłużenia.
  • Dług wciąż się powiększa ze względu na rosnące odsetki, co pogłębia niewypłacalność pani Marioli.

Jak pomogliśmy Pani Marioli

Pani Mariola z naszą pomocą złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Reprezentowaliśmy Panią Mariolę w trakcie postepowania upadłościowego w sądzie i w trakcie kontaktów z syndykiem, żeby wynegocjować korzystny plan spłaty zadłużenia.

Zrób pierwszy krok w stronę życia bez długów
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji telefonicznej i poznaj dokładną cenę. Zadzwoń już dziś.