Zdjęcie główne wpisu

Historia Pani Malwiny

Data aktualizacji: 26.01.2023
28.10.2022
28.10.2022

Pani Malwina zwróciła się do naszej kancelarii o pomoc w ogłoszeniu upadłości konsumenckiej. Ciążyły na niej liczne długi, których nie była w stanie spłacać ze skromnych dochodów, jakie uzyskiwała. Pani Malwina opowiedziała nam, jak popadła w zadłużenie, żeby upewnić się, że spełnia warunki uzyskania oddłużenia.

  • Upadłość konsumenta – z pomocą kancelarii unikniesz błędów formalnych i szybciej uwolnisz się od długów

Działalność gospodarcza

Pani Malwina mieszkała wraz z mężem w małej miejscowości. Utrzymywali się z własnej działalności – mieli sklep z odzieżą dziecięcą. Pani Malwina zaciągnęła kredyt na wyposażenie, towar, kasy fiskalne i pierwszy miesiąc czynszu. Kiedy zaczynali wszystko szło bardzo dobrze, więc zdecydowali się otworzyć dwa kolejne sklepy.

Kryzys i problemy finansowe

Kiedy w 2010 roku przyszedł kryzys gospodarczy, zaczęły się problemy. Mieszkańcy miejscowości Pani Malwiny potracili pracę, padały zakłady pracy, sklepy zamykały się jeden po drugim. W sklepach Pani Malwiny drastycznie spadły dochody. Czasami przez tydzień nikt nie wszedł nawet do sklepu. Ostatecznie zdecydowali się zamknąć działalność.

Spirala długów

Pani Malwina wraz z mężem zaczęła szukać innej pracy. Jednak z powodu kryzysu było to trudne. Na dodatek mieli małe dzieci, a przedszkole było otwarte tylko do godzin wczesno popołudniowych. Pani Malwina nie była więc dyspozycyjna dla potencjalnych pracodawców. Pani Malwina zadłużała się coraz bardziej, by zaspokoić potrzeby rodziny. W końcu mąż Pani Malwiny znalazł pracę. Jednak odsetki tak urosły, że jego zarobki nie wystarczały, żeby regularnie spłacać wierzytelności.

Postepowanie windykacyjne

Pojawiali się windykatorzy, a wierzyciele Pani Malwiny zaczęli wszczynać postępowania komornicze. Mąż odszedł od Pani Malwiny. Niestety wszystkie długi formalnie zaciągnęła Pani Malwina, więc cała odpowiedzialność za spłatę długów spadła na nią. Mąż Pani Malwiny nie pomaga jej w spłacaniu długów.

Niemożność spłaty długów

Obecnie Pani Malwina utrzymuje się z pensji, alimentów oraz świadczenia 500+, które niedługo się skończy, ponieważ obydwie córki są już prawie pełnoletnie. Mimo że Pani Malwina otrzymuje regularny dochód, to po potrąceniach komorniczych zostają jej środki w wysokości najniższej krajowej pensji.

Pani Malwina jest przekonana, że nigdy nie zdoła spłacić długów ze swoich dochodów. Nie posiada także żadnych ruchomości i nieruchomości, które mogłaby spieniężyć. Jej dochody pozwalają pokryć wyłącznie miesięczne odsetki, ale samo zadłużenie się nie zmniejsza.

Czy Pani Malwina  może ogłosić upadłość?

Gdy zapoznaliśmy się z sytuacją Pani Malwiny, nie mieliśmy wątpliwości, że może on ubiegać się o upadłość konsumencką:

  • Pani Malwina nie prowadzi już działalności gospodarczej.
  • Występuje stan niewypłacalności – dochody Pani Malwiny nie pozwalają na spłatę zobowiązań.
  • Okoliczności, które doprowadziły do niewypłacalności, są obiektywne i nie udało się ich przezwyciężyć mimo starań.

Jak pomogliśmy Pani Malwinie

Pomogliśmy naszemu klientce złożyć wniosek do sądu oraz reprezentowaliśmy Panią Malwinę podczas rozprawy i podczas kontaktów z syndykiem, aby wynegocjować dla niej jak najkorzystniejsze warunki oddłużenia.

Zrób pierwszy krok w stronę życia bez długów
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji telefonicznej w naszej kancelarii prawnej