Zdjęcie główne wpisu

Historia Pani Jolanty

Data aktualizacji: 21.05.2024
15.05.2023
15.05.2023

Pani Jolanta to samotna kobieta w wieku 55 lat. Zgłosiła się do nas, szukając pomocy w ogłoszeniu upadłości konsumenckiej. Poprosiliśmy ją, żeby opowiedziała nam, jak wygląda jej sytuacja finansowa i dlaczego nie jest w stanie spłacać swoich zobowiązań.

Kancelaria Upadłość konsumencka – z pomocą adwokata unikniesz błędów formalnych i szybciej uwolnisz się od długów

Początek problemów finansowych

Problemy finansowe Pani Jolanty zaczęły się wiele lat temu, gdy wraz z ówczesnym partnerem życiowym mieszkała w mieszkaniu komunalnym. Pani Jolanta wychowywała czworo dzieci. Poświęciła się ich wychowaniu, więc nie pracowała. Jedyne środki, jakie otrzymywała to alimenty oraz dodatek mieszkaniowy. Niestety potrzeby dzieci były zdecydowanie większe, więc Pani Jolanta nie zawsze regularnie płaciła czynsz za mieszkanie.

Na dodatek partner Pani Jolanty był osobą uzależnioną od alkoholu, co utrudniało zarządzaniem budżetem rodziny. Większość pieniędzy wydawał on na alkohol. Dla Pani Jolanty była to bardzo ciężka sytuacja. Nie miała żadnego wsparcia z zewnątrz i sama musiała troszczyć się o byt swoich dzieci.

Z uwagi na konflikt z prawem partnera Pani Jolanty jej dzieci zostały umieszczone w placówce opiekuńczej, a sama Pani Jola zakończyła związek. Zamieszkała u starszej pani, którą się opiekowała.

Nowy partner i narastanie zadłużenia

W tym czasie Pani Jolanta poznała nowego partnera życiowego i zamieszkała z nim. Choć mieli problemy z płynnością finansowa, Pani Jolanta wierzyła, że w końcu jej życie się ułoży. Niestety nowy partner także zaczął nadużywać alkoholu. Problemy finansowe narastały i powstała zaległość w spłacie czynszu. Po śmierci partnera Pani Jolanta pozostała w lokalu, jednak musiała wziąć na siebie utrzymanie. Mając jedynie wykształcenie podstawowe, wykonywała proste prace fizyczne – myła tramwaje czy była dozorczynią toalet.

Problemy zdrowotne

U Pani Jolanty zaczęły pojawiać się problemy ze zdrowiem. Cierpiała na zespół cieśni nadgarstka i przeszła operację wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego oraz kolana. Pani Jolanta ma orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu lekkim. Mimo to wciąż pracuje, ponieważ nie spełnia jeszcze kryteriów do otrzymania renty z ZUS.

Czy Pani Jolanta może ogłosić upadłość?

Gdy zapoznaliśmy się z historią Pani Jolanty, nie mieliśmy wątpliwości, że może ona ubiegać się o upadłość konsumencką:

  • Pani Jolant nie prowadzi działalności gospodarczej.
  • Pani Jolanta nie jest w stanie spłacać zadłużenia od ponad 3 miesięcy.
  • Pani Jolanta stara się spłacać długi, jednak z powodu narastających odsetek nigdy nie będzie mogła spłacić długu w całości.

Jak pomogliśmy Pani Jolancie

Pani Jolanta z naszą pomocą złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Reprezentowaliśmy także Panią Jolantę podczas rozprawy i w trakcie kontaktów z syndykiem, żeby wynegocjować korzystny plan spłaty zadłużenia.

Zrób pierwszy krok w stronę życia bez długów
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji telefonicznej w naszej kancelarii prawnej