Zdjęcie główne wpisu

Historia Pani Janiny

Data aktualizacji: 27.11.2023
27.04.2023
27.04.2023

Pani Janina zgłosiła się do naszej kancelarii, ponieważ nie była w stanie spłacać pożyczek, jakie zaciągnęła podczas prowadzenia działalności gospodarczej. Chciała złożyć wniosek o upadłość konsumencką. Opowiedziała nam więc, jak popadła w finansowe tarapaty.

Upadłość konsumencka prawnik – z pomocą kancelarii unikniesz błędów formalnych i szybciej uwolnisz się od długów

Pożyczki na rozwój firmy

Pani Janina przez 14 lat prowadziła salon fryzjerski i kosmetyczny. Salon dobrze się rozwijał i przynosił dochody. Pani Janina zdecydowała się więc poszerzyć działalność i otworzyć restaurację, którą miał prowadzić jej mąż. W tym celu Pani Janina zaciągnęła kredyt frankowy na zakup nieruchomości oraz  inne pożyczki.

Problemy małżeńskie i zamknięcie firmy

Niestety małżeństwo Pani Janiny przechodziło kryzys, a w końcu doszło do rozwodu. Miedzy byłymi małżonkami zaczął się konflikt dotyczący nie tylko kwestii osobistych, ale i prowadzenia firmy. Były mąż miał roszczenia finansowe w związku z firmą i nie płacił Pani Janinie należnych alimentów.

Pani Janina nie radziła sobie w tej sytuacji. Nie była w stanie prowadzić jednocześnie obu biznesów. Zamknęła więc restaurację, aby nie generować strat. Niestety salon urody nie przynosił dochodów pozwalających na spłatę wszelkich zobowiązań. Pani Janina nie spłacała należności kredytowych oraz wobec ZUS-u i urzędu skarbowego. Ostatecznie Pani Janina zdecydowała się zamknąć firmę i przejść na etat. Wynagrodzenie w salonie fryzjerskim wystarczało jednak tylko na podstawowe wydatki i utrzymanie dzieci.

Problemy zdrowotne

U Pani Janiny pojawiły się problemy zdrowotne. Przeszła wylew, po którym była niezdolna do pracy i przeszła na rentę. Otrzymywała ją tylko przez 6 miesięcy, a potem przeszła na utrzymanie drugiego męża.  

Pani Janina nie ma więc żadnych swoich środków, które mogłaby przeznaczyć na spłatę zobowiązań. Nie może też podjąć pracy ze względu na problemy ze zdrowiem. Dług staje się coraz większy, bo z każdym dniem narastają odsetki za opóźnienie. Pani Janina mimo chęci nie będzie mogła prawdopodobnie nigdy spłacić tak wysokiej kwoty.

Czy Pani Janina może ogłosić upadłość?

Pani Janina bez wątpienia może starać się u upadłość konsumencką:

  • Obecnie nie prowadzi działalności gospodarczej.
  • Jest niewypłacalna, a stan ten trwa powyżej 3 miesięcy.  
  • Stan niewypłacalności jest trwały.

Jak pomogliśmy Pani Janinie?

Pomogliśmy Pani Janinie sformułować wniosek do sądu wraz z przekonującym uzasadnieniem. Następnie reprezentowaliśmy Panią Janinę podczas rozprawy. Współpracowaliśmy także z syndykiem, aby opracować korzystny plan spłaty zadłużenia. Gdy Pani Janina zrealizuje plan spłaty, ostatecznie pozbędzie się długów.

Zrób pierwszy krok w stronę życia bez długów
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji telefonicznej w naszej kancelarii prawnej