Zdjęcie główne wpisu

Historia Pani Aliny

Data aktualizacji: 21.05.2024
27.07.2023
27.07.2023

Pani Alina to 33-letnia matka dwojga dzieci. Ma stałą pracę, jednak jej dochody nie wystarczają, żeby mogła spłacać wszystkie długi, jakie na niej ciążą. Chciałaby ogłosić upadłość konsumencką, więc zgłosiła się do naszej kancelarii. Poprosiliśmy Panią Alinę, żeby opowiedziała, jak powstały jej długi.

Kancelaria Upadłość konsumencka – z pomocą adwokata unikniesz błędów formalnych i szybciej uwolnisz się od długów

Sytuacja zawodowa Pani Aliny

Zadłużenie Pani Aliny pochodzi sprzed kilku lat, gdy przebywała na urlopach macierzyńskich. Miała wtedy ograniczone możliwości zarobkowe. Po urlopie macierzyńskim Pani Alina zatrudniła się w centrum handlowym, jednak szybko zdecydowała się zrezygnować z tej pracy. Jej partner także pracował, więc pani Alina chciała znaleźć prace bardziej elastyczną czasowo,  żeby móc opiekować się małymi dziećmi.

Pani Alina miała obiecaną nową posadę, na którą miała przejść. Niestety już po złożeniu wypowiedzenia dowiedziała się, że oferta nowej pracy jest nieaktualna. Pani Alina zaczęła szukać nowej pracy, jednak nie było to łatwe, bo jako matka dwójki małych dzieci nie była atrakcyjnym pracownikiem.

Pożyczki na bieżące wydatki

W takiej sytuacji ciężar utrzymania rodziny spoczął na partnerze Pani Aliny. Żeby pokryć wszystkie potrzeby dzieci, pani Alina wraz z partnerem zaciągnęli drobne pożyczki. Brak stabilności finansowej nie pozwolił im jednak na płynną spłatę zobowiązań. Wierzyciele wystąpili na drogę sądową, a następnie komorniczą.

Obecnie Pani Alina pracuje ma stałą pensję. Wysokość zarobków nie pozwala jednak na spłatę zadłużenia. Jej długi stale się powiększają ze względu na rosnące odsetki za opóźnienie oraz koszty komornicze. Jej zobowiązania urosły już tak bardzo, że może spłacać raty jeszcze wiele lat i nie jest pewne, czy uda się uregulować długi w całości.

Czy Pani Alina może ogłosić upadłość?

Pani Alina jak najbardziej może ogłosić upadłość konsumencką:

  • Nie prowadzi działalności gospodarczej.
  • Jej dochody nie pozwalają spłacić zobowiązań wobec wierzycieli od ponad 3 miesięcy.
  • Zadłużenie rośnie z uwagi na odsetki, co pogłębia stan niewypłacalności.

Ogłoszenie upadłości jest dla Pani Aliny jedynym wyjściem, żeby zaspokoić roszczenia wierzycieli i uwolnić się od zadłużenia.  

Jak pomogliśmy Pani Alinie?

Pani Alina z naszą pomocą złożyła wniosek o upadłość konsumencką. Pomogliśmy jej także podczas postępowania upadłościowego – reprezentowaliśmy ją w sądzie i podczas rozmów z syndykiem. Staraliśmy się wynegocjować dla Pani Aliny jak najbardziej korzystny plan spłaty zadłużenia. Po jego realizacji Pani Alina zyska całkowite oddłużenie.

Zrób pierwszy krok w stronę życia bez długów
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji telefonicznej i poznaj dokładną cenę. Zadzwoń już dziś.