Zdjęcie główne wpisu

Historia Pana Jędrzeja

Data aktualizacji: 29.07.2023
28.12.2022
28.12.2022

Pan Jędrzej zgłosił się do naszej kancelarii o pomoc w ogłoszeniu upadłości konsumenckiej. Jego długi były tak duże, że nie wiadomo, czy udałoby mu się je spłacić do końca życia. Poprosiliśmy Pana Jędrzeja, żeby opowiedział nam, w  jaki sposób doszło do takiej sytuacji.

Choroba i problemy finansowe

Pan Jędrzej z wykształcenia jest lekarzem. Prowadził nawet przez kilka lat prywatny gabinet. Praktykę zamknął, ponieważ podjął pracę naukową.

Pan Jędrzej zmagał się z chorobą. Zdiagnozowano u niego zaburzenia psychiczne oraz uzależnienie od alkoholu. Pan Jędrzej kilkukrotnie był leczony w szpitalu. Jego problemy finansowe rozpoczęły się, gdy po raz kolejny trafił do szpitala. Przebywał tam przez kilka miesięcy, a następnie miał długotrwałe zwolnienie lekarskie ze względu na niezdolność do pracy.

Z powodu hospitalizacji wynagrodzenie Pana Jędrzeja obniżyło się o 30%. Z tego powodu Pan Jędrzej nie był w stanie pokryć wszystkich potrzeb życiowych ani swoich, ani swojej rodziny. Pan Jędrzej miał na utrzymaniu partnerkę i kilkoro dzieci.

Pożyczki i utrata pracy

Pan Jędrzej nie chciał dopuścić, żeby poziom życia jego dzieci się obniżył, więc zaciągnął pożyczki w instytucji pozabankowej. Pan Jędrzej zakładał, że po powrocie do pracy jego zarobki wrócą do normy i ureguluje zadłużenie. Niestety sytuacja finansowa Pana Jędrzeja a wciąż była trudna. Pan Jędrzej zdecydował o zaciąganiu kolejnych pożyczek.

Po powrocie ze zwolnienia chorobowego Pan Jędrzej musiał zmierzyć się z problemami zawodowymi. Przełożeni  dawali mu do zrozumienia, że nie jest postrzegany jako dobry i zaufany pracownik. W końcu Pan Jędrzej stracił zatrudnienie.

Czy Pan Jędrzej może ogłosić upadłość?

Gdy wysłuchaliśmy historii Pana Jędrzeja, nie mieliśmy wątpliwości, że spełnia on warunki, aby złożyć wniosek o upadłość konsumencką:

  • Pan Jędrzej nie prowadzi działalności gospodarczej.
  • Niewypłacalność Pana Jędrzeja powstała z przyczyn niezależnych od niego związanych z jego chorobą.
  • Pan Jędrzej starał się spłacać długi, jednak zobowiązania nie ulegały zmniejszeniu ze względu na rosnące odsetki za opóźnienia.
  • Pani Jędrzej nie ma stałego dochodu ani majątku, który mógłby pokryć wierzytelności.

Jak pomogliśmy Panu Jędrzejowi?

Pomogliśmy Panu Jędrzejowi zebrać dokumenty dotyczące zadłużenia. Wypełniliśmy wraz z nim wniosek o upadłość konsumencką. Reprezentowaliśmy także Pana Jędrzeja w sądzie podczas rozprawy i w kontaktach z syndykiem.

Zrób pierwszy krok w stronę życia bez długów
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji telefonicznej w naszej kancelarii prawnej Skontaktuj się z nami