Zdjęcie główne wpisu

Historia Pana Antka

Data aktualizacji: 07.06.2024
07.12.2023
07.12.2023

Pan Antek chciał złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości. Zwrócił się do naszej kancelarii z pytaniem, czy w swojej sytuacji może to zrobić. Poprosiliśmy pana Antka, żeby wyjaśnił nam, co doprowadziło do jego nadmiernego zadłużenia.

Upadłość konsumencka kancelaria – z pomocą kancelarii unikniesz błędów formalnych i szybciej uwolnisz się od długów

Uzależnienie od hazardu i długi

Pan Antek z wykształcenia jest murarzem. Wynagrodzenie za pracę bez problemów pozwalało Panu Antkowi zaspokoić potrzeby swojej rodziny. W pewnym momencie pan Antek zaczął grać w gry hazardowe. Zastawiał coraz większe kwoty. Uzależnienie rozwinęło się do poważnych rozmiarów i Pan Antek stracił kontrolę nad sytuacją. Z każdą grą sądził, że tym razem mu się uda i wygra. Na hazard zaczął przeznaczać całe swoje zarobki, a następnie zaciągał pożyczki, żeby mieć pieniądze na utrzymanie rodziny i na spłatę zaciągniętych wcześniej zobowiązań.

Podjęcie leczenia

W końcu Pan Antek zwierzył się swojej partnerce z uzależnienia i udał się po pomoc. Najpierw chodził na spotkania grupowe w fundacji leczącej uzależnienia, a potem rozpoczął terapię indywidualną. Powoli udało mu się przezwyciężyć nagłóg. Gdy pan Antek zgłosił się do naszej kancelarii, nadal był w procesie terapeutycznym i utrzymywał abstynencję.

Czy Pan Antek może starać się o upadłość?

Pan Antek jak najbardziej może złożyć wniosek o upadłość konsumencką:

  • Pan Antek nie prowadzi działalności gospodarczej.
  • Zaciągnięte zobowiązania są na tyle wysokie, że pan Antek ma możliwości, żeby je spłacić.
  • Z każdym dniem narastają odsetki za opóźnienie, więc wysokość zadłużenia powoduje, że Pan Antek będzie spłacać zadłużenie do końca swojego życia i nie jest pewne, czy uda się je uregulować w całości.

Jak pomogliśmy Panu Antkowi?

Pan Antek z nami złożył wniosek o upadłość konsumencką, który został rozpatrzony pozytywnie. Podczas postępowania upadłościowego reprezentowaliśmy pana Antka przed sądem oraz przed syndykiem. Wywalczyliśmy dla pana Antka korzystny plan spłaty zadłużenia. Gdy pan Antek go zrealizuje, uwolni się od wszystkich długów.

Zrób pierwszy krok w stronę życia bez długów
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji telefonicznej i poznaj dokładną cenę. Zadzwoń już dziś.